Aspirin C Forte 10 šumivých tablet

Aspirin

Aspirin C Forte 10 šumivých tablet

Aspirin

Snižuje horečku, působí proti bolesti a potlačuje záněty. Vitamin C posiluje imunitu.

Není skladem

kód produktu: 8590322002919

léčivý přípravek

léčivý přípravek

Léčivé přípravky užívejte pouze tehdy, pozorujete-li na sobě příznaky, pro které jsou určené, a pouze po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Prosím, vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták a v případě jakýchkoliv nejasností se neváhejte obrátit na naše odborníky.

  • Podrobnosti
  • Hodnocení
  • Příbalový leták

Popis

Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety obsahuje:
kyselinu acetylsalicylovou, která zmírňuje bolest a snižuje horečku kyselinu askorbovou, také známou jako vitamin C.

Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety se používá:
úlevě od příznaků mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů a menstruační bolesti k úlevě od příznaků bolesti a horečky při běžném nachlazení nebo příznacích podobných chřipce.

Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety je určen pro dospělé a dospívající starší 12 let.

Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták. Léčivý přípravek

Parametry

Značka Aspirin
SUKL kód 205473
Farmakoterapeutická skupina Kyselina acetylsalicylová, kombinace kromě psycholeptik
EAN 8590322002919

Složení

Léčivými látkami jsou acidum acetylsalicylicum a acidum ascorbicum.

Jedna šumivá tableta obsahuje: acidum acetylsalicylicum 800 mg a acidum ascorbicum 480 mg.

Pomocnými látkami jsou: modifikovaný hydrogenuhličitan sodný , bezvodá kyselina citronová, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Použití

Doporučená dávka přípravku je:

Dospělí

Použití u dětí a dospívajících

Má se užít co nejnižší účinná dávka.
Dávka závisí na hm
otnosti dospívajícího. Tento přípravek má být užíván jen u dospívajících tělesnou hmotností vyšší než 53 kg. Odkaz na věk je pouze pro informační účely.
Doporučená jednotlivá dávka pokud je to vhodné je 1 šumivá tableta (800 mg kyseliny acetylsalicylové/480
mg kyseliny askorbové)Celková denní dávka nesmí přesáhnout 3 tablety. Síla dávkpřípravku ASPIRIN C Forte šumivé tablety (800 mg kyseliny acetylsalicylové/480 mg kyseliny askorbové) nemusí být vhodná pro léčbu dospívajících.
Pro tuto věkovou skupinu jsou k dispozici jiné přípravky, které mají nižší obsah kyseliny acetylsalicylové.

Děti mladší než 12 let

Přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety nemá být podáván dětem mladším 12 let. 

Jednorázová dávka: 1 šumivá tableta
V případě potřeby 
lze jednorázovou dávkopakovat každých 48 hodin.Maximální denní dávka: 3 šumivé tablety

Pacienti ve věku 65 let a starší a pacienti s nízkou tělesnou hmotností

Má být užita nejnižší účinná dávka z důvoddalších možných poruch

Pacienti s poruchou funkce jater nebo ledvin nebo s problémy s krevním oběhem

Snížení dávky nebo prodloužené intervaly mezi dávkami se doporučují u pacientů slehkou nebo středně těžkou poruchou funkce jater nebo ledvin
problémy s krevním oběhem, jako je srdeční selhání a vážné krvácivé příhody

Neužívejte přípravek ASPIRIN C Forte šumivé tablety, pokud máte těžkou poruchu funkce ledvin, jater nebo nekontrolovanou srdeční funkci. 

Délka užívání

Neužívejte tento přípravek po dobu delší než 3 dny u horečky nebo 3 až 4 dny při bolesti, pokud to není doporučeno lékařem.

Zatím nehodnoceno.

Napište svou recenzi
Vaše hodnocení