Péče o vlasy

Jak správně pečovat o vlasy

Kdo by nechtěl zdravé a husté vlasy. Jsou korunou naší krásy, kterou však na rozdíl od jiných zkrášlovadel nikdy nesundáme, a to už je velký důvod jim věnovat naší pozornost.

Lidský vlas se skládá ze dvou základních částí - z vlasového stvolu, jenž vyčnívá nad pokožkou, a z kořene vlasu, který se nachází pod její úrovní.

Proto se péče o vlasy dělí na vnitřní a vnější. Vnitřní péče je založená především na zdravé a pestré stravě (klíčový je zejména dostatečný přísun bílkovin, železa, vit. C, A a E, B6, B12, biotinu, omega 3). Dopomoci nám mohou i vhodné potravinové doplňky, které dodají tělu potřebné vitamíny a minerály, které ve stravě chybí. 

Vnější péčí se rozumí péče o vlasový stvol a pokožku. Do této oblasti řadíme i správné mytí vlasů. Víte například, že vlasy by se před mytím měly rozčesat, pokožku hlavy během mytí šampónem masírovat a na závěr opláchnout co nejstudenější vodou pro větší lesk a hydrataci?

Produkty vlasové péče pak volíme podle konkrétního typu vlasů. V naší lékárně najdete všemožné lahvičky šampónů i kondicionérů pro všechny ty, které trápí lupy, nebo třeba mastná pokožka hlavy. Nezapomněli jsme ale ani na ty šťastlivce, které netrápí nic. Nechte se prosím inspirovat.

Weleda Vlasový olej 50 ml

289 Kč

Dárek zdarma

Eucerin Dermocapillaire šampón pH5 250ml

272 Kč

Sleva 25%

Bioderma Nodé DS+ šampon na lupy 125ml

283 Kč 378 Kč

Sleva 25%

Bioderma Nodé fluid šampón 200 ml

213 Kč 284 Kč

Dostávejte ty nejlepší tipy o zdraví zdarma

Newsletter background