Atopický ekzém - Oleje

Při atopii primárně bojujeme s narušenou vrstvou kožní bariéry, kvůli které dochází k vysoušení pokožky. Hydratace atopické pokožky je základ léčby. Vybrat ale ideální olej na atopii může být oříšek. Prozradíme vám, jaké jsou jeho výhody a jak se liší od ostatních konzistencí.

Co jsou tělové oleje?

Jedná se o mix rostlinných olejů (např. jojobový, kokosový a mandlový) nebo pouze 1 druh oleje. Díky tomu mívají opravdu výjimečné čisté složení.

Jsou oleje vhodné na atopickou pokožku?

Některým atopikům vyhovují mastnější konzistence a proto jsou pro ně oleje ideální variantou. Nejsou ale vhodné na ekzém, který mokvá.

Během léta je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, neboť se pokožka může pod nánosem oleje zpotit, což může vést ke vzplanutí ekzému.

Kdy tělové oleje používat?

Pro maximální účinek aplikujte hned po osprchování a jemném osušení pokožky ručníkem, když je pokožka stále trochu vlhká. Tak zajistíte, že olej uzamkne co nejvíce hydratace v pokožce.

Nezapomeňte provést test snášenlivosti

Nový olej aplikujte na malé místo na zápěstí. Místo nemyjte vodou. Pokud se do 48 hodin neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění, extrémní suchost), olej je pro vás vhodný.

Jaké oleje hodnotíte jako nejlepší?