Novo-Passit 100 ml

Novo-Passit

Novo-Passit roztok obsahuje rostlinné extrakty s tlumivým účinkem a guaifenesin, který působí proti strachu a úzkosti. Přípravek je určen k léčbě úzkosti a předrážděnosti, které se projevují únavou, sníženou koncentrací, vyčerpaností, nespavostí, poruchami paměti a nízkou výkonností. Dále se Novo-Passit může používat při lehčích formách nespavosti a k léčbě bolesti hlavy podmíněnou psychickým napětím. Více

{{delivery}} u vás nebo {{label}} v lékárně (více)
104 10,4 / 10 ml
- +
Skladem 50 ks Na pobočce 2 ks
  • Rodinná lékárna s 30letou tradicí
  • 99% zákazníků nás doporučuje
  • Výhodné ceny pro registrované
  • Eko balení šetrné k planetě

Popis

Novo-Passit 100 ml

Přípravek je kombinací rostlinných extraktů se sedativním (tlumivým) účinkem a guaifenesinu. Guaifenesin odstraňuje strach a úzkost a uvolňuje kosterní (příčně pruhované) svalstvo.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá k léčbě úzkosti a předrážděnosti projevující se nízkouvýkonností, únavou, roztržitostí, sníženou koncentrací, nespavostí, vyčerpaností a poruchami paměti. Dále se přípravek používá k léčbě lehčích forem nespavosti a k léčbě bolesti hlavy, která je podmíněna psychickým napětím.

Kromě toho se přípravek Novo-Passit může na doporučení lékaře používat při zvýšené nervosvalové dráždivosti nervového původu (projevující se brněním prstů či jazyka a vtěžších případech bolestivými svalovými křečemi), při psychických potížích během menopauzy (přechodu)při problémech se zažíváním (porucha nervové regulace zažívání – např. dráždivé tlusté střevo) a u svědivých kožních onemocnění (ekzém, kopřivka) vyvolaných psychickými problémy.

Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající ve věku od 12 let.
Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou:

Herbarum extractum pro Passit fluidum 7,75 g (odpovídá Hyperici herba 357 - 512 mg, Passiflorae herba 71 - 102 mg, Valerianae radix 357 - 512 mg, Crataegi folium cum flore 357 - 512 mg, Lupuli flos 357 - 512 mg, Melissae herba 143 - 205 mg, Sambuci flos 143 - 205 mg, extrahováno vodou),guaifenesinum 4,0 g ve 100 ml perorálního roztoku.

Pomocnými látkami jsou:

Natrium-cyklamát, xanthanová klovatina, invertosa 50%, natrium-benzoát, monohydrát sodné solisacharinu, ethanol 96 % obj., pomerančové aroma, dihydrát natrium-citrátu, maltodextrin,propylenglykol, čištěná voda.

Použití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka nebo zdravotní sestry. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem nebo zdravotní sestrou.

Dospělí, starší pacienti a dospívající od 12 let:

Obvyklá dávka je 5 ml přípravku třikrát denně. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 10 ml třikrát denně.
případě nežádoucího útlumu se však doporučuje snížit ranní a polední dávku o polovinu, tzn. užívat2,5 ml ráno a 2,5 ml v poledne, a večer pak podávat 5 ml.

Dávka se může upravit podle individuální reakce pacienta. Mezi jednotlivými dávkami musí být časový odstup 4 - 6 hodin.

Maximální denní dávka tohoto přípravku je 30 ml přípravku.

Jednotlivá dávka se odměří pomocí přiložené dávkovací odměrky.
Přípravek se podává přímo z odměrky. Lze jej také smíchat s nápojem (ovocná šťáva s výjimkou grapefruitové, čaj atd.) a vypít.

Délka léčby:
Pokud se V
aše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní.

U onemocnění, u nichž se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře, Vám Váš lékař sdělí, jak dlouho máte přípravek užívat.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Novo-Passit, než jste měl(a)

Jestliže jste užil(a) více přípravku Novo-Passit, než jste měl(a), informujte o tom okamžitě svého lékaře nebo lékárníka.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Novo-Passit

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka nebo zdravotní sestry.

Parametry

Registrovaný léčivý přípravek. Prosím, čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Parametry
Kód produktu8594737038419
SUKL88664
EAN8594737038419
FormaSirup
ZnačkaNovo-Passit
ATC názevHypnotika a sedativa v kombinaci, kromě barbiturátů
KategoriePaměť, Stres a nervozita, Únava, Paměť, únava a stres

Stáhnout příbalový leták

Hodnocení produktu

V zájmu transparentnosti recenze nijak neovlivňujeme.
0 ***** 0 hodnocení

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Přidat hodnocení
Vaše hodnocení

Spolu s tímto si zákazníci také koupili: