Atopický ekzém - Přírodní krémy

Atopický ekzém je spojen s narušenou vnější vrstvou pokožky. Tato část chrání dolní vrstvy před ztrátou vody a zabraňuje pronikání alergenů a bakterií skrz naši pokožku.

Proč promazávat atopickou pokožku?

Hydratace atopické pokožky je základ léčby. Při atopii primárně bojujeme s tím, že dochází k vysoušení pokožky a následnému vzplanutí ekzému.

Jak se liší hydratační promazávadlo od lokálních mastí?

Hydratační krémy se aplikují na celé tělo i tam, kde pokožka nejeví známky suchosti. Lokální masti jsou určeny na konkrétní problematická místa. V této kategorii najdete kompletní přírodní péči na atopický ekzém - tedy hydratační péči a péči vhodnou na zklidnění ložisek atopického ekzému.

Jak vybrat nejlepší přírodní promazávadlo na atopický ekzém?

  • Kontrola složení před koupí produktu. Obecně krémy určené přímo na atopický ekzém by měly být hypoalergenní. Pokud ale víte, že jste na nějakou složku v kosmetice alergičtí nebo přecitlivělí, zkontrolujte raději složení krému. Pozor na některé přírodní krémy, které nejsou určeny přímo na léčbu atopie. Citliví jedinci na ně mohou špatně reagovat. Je to z toho důvodu, protože přírodní látky (především vonné složky) bývají často spjaty s alergickými reakcemi. Přírodní tedy ne vždy znamená lepší.
  • Výběr vhodné konzistence. Obecně v létě a přes den jsou vhodnější lehčí mléka a krémy. Na noc a v zimě jsou ideálnější mastnější krémy, masti, oleje. Záleží také na fázi ekzému. V období hojení (suché pokožky) sáhněte po mastnějších produktech.
  • Všímejte si deklarovaného účinku. Některé krémy jsou více vyživující nebo např. obsahují navíc zklidňující složky a složky proti svědění.
  • Nezapomeňte provést test snášenlivosti. Nový krém aplikujte na malé místo na zápěstí. Místo nemyjte vodou. Pokud se do 48 hodin neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění, extrémní suchost), krém je pro vás vhodný.

Nejlepší přírodní hydratační krém na atopický ekzém?