Pálení, svědění, zarudnutí, pnutí nebo suchost – symptomy citlivé pokožky hlavy, které mohou výrazně ovlivňovat náš každodenní život. Za citlivostí vlasové pokožky většinou stojí nevhodná a dráždivá kosmetika, může však vzniknout i v důsledku hormonálních změn, kožních onemocnění nebo stresu. Poradíme, jak pokožku hlavy zklidnit a jak vybrat ten správný šampon. Zjistěte více
-
Dercos PSOlution šampon 200 ml
Značka: Vichy
Dermokosmetika ,Proti suchým plakům a svědění. Pro vlasovou pokožku se sklonem k lupénce.Dostupnost: Skladem
501 Kč
25,1 Kč / 10 ml
-
Nodé Fluid šampon 400 ml
Značka: Bioderma
Hodnocení: 5 hvězd (2)
-25 % ,Dermokosmetika ,Jemný tekutý šampón vhodný pro všechny typy vlasů.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 428 Kč
321 Kč
8 Kč / 10 ml
-
Barrier Booster Zklidňující ochranný šampon 150 ml
Značka: Kvitok
Šetrně čistí. Nezatěžuje vlasy. Nepůsobí podráždění. Nevysušuje.Cena pro Vitalpoint klub 261 Kč
Dostupnost: Skladem
290 Kč
19,3 Kč / 10 ml
-
Barrier Booster Zklidňující vlasová esence 50 ml
Značka: Kvitok
Vhodné pro citlivou, suchou, svědící pokožku, při ekzému. Zklidňuje.Cena pro Vitalpoint klub 217 Kč
Dostupnost: Skladem
241 Kč
48,2 Kč / 10 ml
-
Tuhý šampon pro děti Šampúšik 25 g
Značka: Kvitok
Pro citlivou pokožku. S obsahem prebiotické složky. Pro děti od 3 let.Cena pro Vitalpoint klub 108 Kč
Dostupnost: Skladem
120 Kč
48 Kč / 10 g
-
Cutosan mycí gel 500 ml
Značka: Dr. Konrad
Dermokosmetika ,K mytí podrážděné a citlivé pokožky. Vhodné při ekzému a při akné.Dostupnost: Skladem
377 Kč
7,5 Kč / 10 ml
-
Cutosan mycí gel 200 ml
Značka: Dr. Konrad
Dermokosmetika ,K mytí podrážděné a citlivé pokožky. Vhodné při ekzému a při akné.Dostupnost: Skladem
186 Kč
9,3 Kč / 10 ml
-
Vlasové a tělové konopné mýdlo s řasami 50 g
Značka: Medarek
Na vlasy, tělo. Výživa, detoxikace, na lupy a kožní problémy.
Dostupnost: Skladem
104 Kč
20,8 Kč / 10 g
-
Sensinol Fyziologický ochranný a zklidňující šampon 200 ml
Značka: Ducray
-20 % ,Dermokosmetika ,Hypoalergenní, zmírňuje svědění a pálení. Bez parabenů a parfemace.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 410 Kč
328 Kč
16,4 Kč / 10 ml
-
Basis Kondicionér Moisture and Care 200 ml
Značka: Lavera
-15 % ,Šetrná hydratace a péče i pro citlivou pokožku. Revitalizuje suché vlasy.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 209 Kč
178 Kč
8,9 Kč / 10 ml
-
Hajánek dětský šampuk – jemná levandule 20 g
Značka: Medarek
Šetrně a účinně myje. Hydratuje, zklidňuje, vyživuje, redukuje maz.Dostupnost: Skladem
138 Kč
69 Kč / 10 g
-
Ichtamol šampon 200 ml
Značka: Dr. Konrad
Dermokosmetika ,Pro mytí vlasové pokožky se sklonem k šupinatění. Vhodné od narození.Dostupnost: Skladem
304 Kč
15,2 Kč / 10 ml
-
Bylinný šampón - Tea Tree BIO 500 ml
Značka: Odylique
BIO ,Působí proti svědění a lupům. Nevysušuje pokožku. Vegan.Dostupnost: Skladem
779 Kč
15,6 Kč / 10 ml
-
Šampon s BIO pivoňkou – citlivá vlasová pokožka 400 ml
Značka: Klorane
-20 % ,Dermokosmetika ,Okamžitý pocit zklidnění, mírní podráždění. Vysoká snášenlivost.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 491 Kč
393 Kč
9,8 Kč / 10 ml
-
Kelual DS Intensive Šampon proti lupům 100 ml
Značka: Ducray
-20 % ,Dermokosmetika ,Na úporné lupy. Zastavuje pocity svědění a pálení.
Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 493 Kč
394 Kč
39,4 Kč / 10
-
Elution Šampon navracející rovnováhu vlasové pokožce 200 ml
Značka: Ducray
-20 % ,Dermokosmetika ,Na sílu, zdraví, objem a lesk. Zklidňuje citlivou pokožku.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 354 Kč
283 Kč
14,2 Kč / 10 ml
-
Budulínek dětský šampuk – sladká vanilka 20 g
Značka: Medarek
Na lupy, svědivou pokožku. Hydratuje, zklidňuje, vyživuje, redukuje maz.Dostupnost: Skladem
138 Kč
69 Kč / 10 g
-
Kelual Squanorm Hydratační pečující šampon proti suchým lupům 400 ml
Značka: Ducray
-20 % ,Dermokosmetika ,Přináší úlevu od svědění. Odstraňuje lupy. Zklidňuje vlasovou pokožku.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 525 Kč
420 Kč
10,5 Kč / 10 ml
-
Šampon s BIO pivoňkou - citlivá vlasová pokožka 200 ml
Značka: Klorane
-20 % ,Dermokosmetika ,Okamžitý pocit zklidnění, mírní podráždění. Vysoká snášenlivost.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 337 Kč
270 Kč
13,5 Kč / 10 ml
-
MenCare Kofeinový šampon proti padání vlasů pro muže 200 ml
Značka: Lobey
Se svěží vůní citrusů. Podpora růstu. Proti koutům a plešatění.Cena pro Vitalpoint klub 377 Kč
Dostupnost: Skladem
389 Kč
19,5 Kč / 10 ml
-
Dětský sprchový gel a šampon na vlasy 2v1 s bylinkami BIO 300 ml
Značka: Wooden Spoon
BIO ,Jemný sprchový gel a šampon v jednom. Vhodný i pro extra citlivou pokožku.
Dostupnost: Skladem
418 Kč
13,9 Kč / 10 ml
-
Balzám s BIO pivoňkou - citlivá vlasová pokožka 150 ml
Značka: Klorane
-20 % ,Dermokosmetika ,Okamžitý a dlouhotrvající pocit zklidnění pro citlivou vlasovou pokožku.Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 394 Kč
315 Kč
21 Kč / 10 ml
-
Atopicann zklidňující šampon 250 ml
Značka: Annabis
Regenerace citlivé pokožky hlavy. Podpora růstu a lesku vlasů.
Dostupnost: Skladem
299 Kč
12 Kč / 10 ml
-
Meduňková voda BIO 100 ml
Značka: Purity Vision
BIO ,Zklidňující a osvěžující péče i pro ty nejmenší.Dostupnost: Skladem
209 Kč
20,9 Kč / 10 ml
Nelze najít produkty odpovídající výběru.
Vysoce kvalitní produkty – léky a doplňky stravy, když vás trápí Citlivá pokožka hlavy z léčby: Vlasy. ✔️ Kvalita před kvantitou – vybíráme produkty nejvyšší kvality na základě jejich složení. ✔️ Ekologické balení. ✔️ 30 let zkušeností v oblasti zdravotní péče. Od různých doplňků po přírodní kosmetiku, vše najdete na jednom místě - jsme lékárna Vitalpoint.
Co může způsobovat citlivou pokožku hlavy?
Přecitlivělá vlasová pokožka nám může velmi znepříjemňovat život, a tak je důležité zjistit její příčinu. Nejčastěji citlivost způsobuje vlasová kosmetika, zejména šampony. Některé šampony na trhu mohou obsahovat dráždivé složky, které pokožku hlavy iritují, případně na ne můžeme být alergičtí.
Ve spoustě případů je na vině také hormonální změny, kožní onemocnění (např. seboroická dermatitida, atopický ekzém), stres, UV záření, nedostatek důležitých vitamínů a minerálů v těle nebo přehnané (či naopak nedostatečné) mytí vlasů.
Jaké jsou příznaky citlivé pokožky hlavy?
Mezi nejčastější příznaky přecitlivělé a podrážděné pokožky hlavy patří:
- pálení,
- štípání,
- svědění,
- zarudnutí,
- pocit pnutí,
- suchost.
Jak zklidnit citlivou pokožku hlavy?
- Šetrná vlasová kosmetika – Volte vždy nedráždivé šampony pro citlivou vlasovou pokožku – např. Eucerin Dermocapillaire nebo Vichy Dercos. Pokud jste fanoušci přírodní kosmetiky, můžete se svěřit do péče Klorane. :-) Pokud vás trápí suchá pokožka hlavy, vyzkoušejte nejlepší šampony na seboreu
- Masáž hlavy – Při mytí vlasů pokožku hlavy nedrhněte, snažte se ji pouze jemně masírovat krouživými pohyby.
- Přiměřené mytí vlasů – Vlasy si nemyjte ani příliš často, ani příliš zřídka. Otestujte, jaká frekvence mytí vlasů vaší pokožce nejvíce vyhovuje.
- Rozpuštěné vlasy – Uhlazené drdoly a culíky mohou vlasovou pokožku stahovat a zvyšovat její citlivost. Vsaďte proto na ležérnější účesy nebo vlasy úplně rozpusťte.
- Zmírnění stresu – Pokuste se méně vystavovat stresu a osvojte si techniky jeho zvládání (např. meditace, jóga nebo dechová cvičení).
- Ochrana před slunečním zářením – I sluníčko může pokožku hlavy nepříjemně dráždit. Ve slunečné dny tedy nezapomínejte na klobouk či kšiltovku.
- Kvalitní doplňky stravy – Pokud určité živiny nejste schopni získat pouze ze stravy, můžete je doplnit kvalitními doplňky stravy. Pro zdraví vlasů a pokožky můžete zvolit omega-3 (rybí tuk), vitamín E, zinek či biotin.