Dutina ústní

Klíčem ke zdraví dutiny ústní je pravidelná a důsledná hygiena. K tomu jsou zapotřebí dvě věci – kvalitní pomůcky a správná technika.

Čištění začínáme zubním kartáčkem. Pokud volíme manuální, měl by mít vždy hustá, měkká, jemná a rovně střižená vlákna. Ze všeho nejraději máme tyto manuální kartáčky od švýcarské jedničky na trhu, značky Curaprox. V poslední době se však začaly objevovat také sonické kartáčky, kterým jsme úplně propadli. Víte například, že sonickým kartáčkem můžete udělat až 62 000 stěrů za minutu? Ať jsme čistili horem dolem, tak takového výsledku jsme s manuálním kartáčkem nikdy nedosáhli. Tyto kouzelníky jsme pro vás seřadili zde. Můžete si také vybrat ze široké nabídky náhradních hlavic přesně dle vašich potřeb. Na dočištění méně přístupných míst pak použijeme jednosvazkový (tzv. solo) kartáček.

Dalším pomocníkem je mezizubní kartáček, který je sice malý, ale má velký význam pro čištění mezizubních prostor. Výběr velikosti je naprosto zásadní a proto uděláte nejlépe, když se poradíte se svým zubařem nebo dentálním hygienistou. Mrknout můžete na pečlivě vybrané mezizubní kartáčky značky TePe a Curaprox.

Všichni ti, co již měli nějaké nepříjemné onemocnění zubů či dání by jistě souhlasili, že je dobré si osvojit správnou hygienu úst, protože prevence je mnohem levnější a hlavně příjemnější než návštěvy zubaře.

Dále u nás taky najdete více a více oblíbené zubní sprchy, zubní nitě, ústní vody, ale i různé přípravky k hojení rtů i dutiny ústní či věci z péče o zubní náhrady.

Náš tip: O tom, jak mít krásný úsměv a zdravý chrup (ideálně jako Julie Roberts) píšeme i na našem blogu. Podívejte se na tipy a triky, jak být ten, koho zubař vždy pochválí. Je zde i ukázka správné techniky čištění – protože video je více než tisíc slov :-)