Doplňky stravy

 

Na trhu je celá řada doplňků stravy více či méně kvalitních. Snažili jsme se v tom udělat jasno a vybrat pro vás ty nejkvalitnější. Abychom mohli jít ještě hlouběji, a to na úroveň každičké ingredience, požádali jsme o pomoc odborníka přes chemické látky - biochemika. Za tyto doplňky stravy dáme ruku do ohně.

Čím se tedy liší od ostatních? 

Čerstvost a nejvyšší kvalita vstupních surovin

Výrobci prémiových doplňků stravy si zakládají na prvotřídních surovinách a v kvalitě nedělají kompromisy. Dodavatelé těchto surovin jsou velmi pečlivě vybíráni - většinou se jedná o farmáře hospodařící po celé generace nebo malé lokální producenty. Jak firma Garden of Life, Viridian nebo Solgar dokáží prokázat původ každé suroviny.

Obejdou se i bez zbytečných aditiv 

Snaží se minimalizovat užívání plnidel a jiných aditiv (barviv, pojidel), které se běžně dávají do tablety a mohou být příčinou alergických reakcí. Například firma Viridian si zakládá na 100% aktivních tabletách, což jinými slovy znamená, že jakmile v kapsli zbyde nějaký prostor, vyplní se aktivní složkou - potravinou v přírodním stavu nebo kombinací alfalfa, spiruliny a borůvky. 

Vynikající vstřebatelnost

 

Můžeme mít sebelepší doplněk stravy, pokud ale nebude dobře naším tělem vstřebatelný, tak nám udělá malou službu. O tom ví své firma Ekolife Natura, která využívá technologii lipozomů, která umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže zaručuje maximální vstřebatelnost tělem.

Široký výběr BIO

Spousta doplňků stravy jsou certifikovány jako BIO, což garantuje původ surovin a ekologickou výrobu. Výroba probíhá v menších sériích, aby byla zajištěna kvalita každého produktu. Samozřejmostí je složení bez GMO.

Ekologie

Jelikož sami jsme součástí konceptu ZERO Waste, dbali jsme na to, aby i výrobci těchto doplňků stravy měli blízko k ekologii.

Například Viridian nezatěžuje naší planetu výrobou obalů, proto používá maximálně ty z recyklovaného nebo recyklovatelného materiálu. Solgar myslí na ekologii používáním svých amber nebo skleněných lahví, které jsou na rozdíl od plastu recyklovatelné. Garden of Life je hrdým držitelem certifikátů Leed Gold a Green-e Energy, což jednoduše znamená, že firma používá zelené ekologické budovy a energii k výrobě z obnovitelných zdrojů. Jejich obaly jsou vždy 100% recyklovatelné.

Myslí i na vegany a vegetariány

Většina těchto doplňků stravy jsou určené pro vegetariány, ale také vegany nebo osoby s intolerancí na lepek, laktózu či konzervanty. Nezpůsobují tak alergické reakce.