Doplňky stravy

Zobrazit filtraci
Ověřeno Biochemikem
Jak poznat kvalitní doplňky stravy?

Na trhu je celá řada doplňků stravy více či méně kvalitních. Snažili jsme se v tom udělat jasno a vybrat pro vás ty nejkvalitnější. Abychom mohli jít ještě hlouběji, a to na úroveň každičké ingredience, požádali jsme o pomoc odborníka přes chemické látky - biochemika. Za tyto doplňky stravy dáme ruku do ohně.

Čím se tedy liší od ostatních? 

Čerstvost a nejvyšší kvalita vstupních surovin

Výrobci prémiových doplňků stravy si zakládají na prvotřídních surovinách a v kvalitě nedělají kompromisy. Dodavatelé těchto surovin jsou velmi pečlivě vybíráni - většinou se jedná o farmáře hospodařící po celé generace nebo malé lokální producenty. Jak firma Garden of Life, Viridian nebo Solgar dokáží prokázat původ každé suroviny.

Obejdou se i bez zbytečných aditiv 

Snaží se minimalizovat užívání plnidel a jiných aditiv (barviv, pojidel), které se běžně dávají do tablety a mohou být příčinou alergických reakcí. Například firma Viridian si zakládá na 100% aktivních tabletách, což jinými slovy znamená, že jakmile v kapsli zbyde nějaký prostorvyplní se aktivní složkou - potravinou v přírodním stavu nebo kombinací alfalfa, spiruliny a borůvky. 

Vynikající vstřebatelnost

Můžeme mít sebelepší doplněk stravy, pokud ale nebude dobře naším tělem vstřebatelný, tak nám udělá malou službu. O tom ví své firma Ekolife Natura, která využívá technologii lipozomů, která umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže zaručuje maximální vstřebatelnost tělem.

Široký výběr BIO

Spousta doplňků stravy jsou certifikovány jako BIO, což garantuje původ surovin a ekologickou výrobu. Výroba probíhá v menších sériích, aby byla zajištěna kvalita každého produktu. Samozřejmostí je složení bez GMO.

Ekologie

Jelikož sami jsme součástí konceptu ZERO Waste, dbali jsme na to, aby i výrobci těchto doplňků stravy měli blízko k ekologii.

Například Viridian nezatěžuje naší planetu výrobou obalů, proto používá maximálně ty z recyklovaného nebo recyklovatelného materiálu. Solgar myslí na ekologii používáním svých amber nebo skleněných lahví, které jsou na rozdíl od plastu recyklovatelné. Garden of Life je hrdým držitelem certifikátů Leed Gold a Green-e Energy, což jednoduše znamená, že firma používá zelené ekologické budovy a energii k výrobě z obnovitelných zdrojů. Jejich obaly jsou vždy 100% recyklovatelné.

Myslí i na vegany a vegetariány

Většina těchto doplňků stravy jsou určené pro vegetariány, ale také vegany nebo osoby s intolerancí na lepek, laktózu či konzervanty. Nezpůsobují tak alergické reakce. 

Naše volba

Doprava zdarma

Viridian Viridikid Multivitamin pro děti 90 kapslí

499 Kč

Naše volba

Novinka

Rosita Extra panenský olej z tresčích jater 150 ml

1 190 Kč

Sleva 10%

Vibovit dino 50 bonbonů

129 Kč 144 Kč

Naše volba

Novinka

Rosita extra panenský olej z tresčích jater 90 tobolek

1 060 Kč

Sleva 11%

Biomin Imuno Protect 60 tobolek

299 Kč 335 Kč

Sleva 10%

Vibovit farma 50 bonbonů

129 Kč 144 Kč

Naše volba

Sleva 10%

GreenFood Nutrition Zinek Chelát 60 kapslí

84 Kč 93 Kč

Naše volba

Sleva 9%

GreenFood Nutrition Ostropestřec mariánský 60 kapslí

140 Kč 154 Kč

Naše volba

Sleva 9%

GreenFood Nutrition Maca 120 kapslí

108 Kč 119 Kč

Dostávejte ty nejlepší tipy o zdraví zdarma

Newsletter background