Kokosové oleje

Kokosový olej si zasloužil své čestné místo nejen v kuchyni, ale i v koupelně. Využití pro něj totiž najdeme nejen při vaření, smažení nebo pečení, ale také v péči o pleť, vlasy nebo zuby. Objevte blahodárné účinky tohoto klenotu mezi oleji.

Jaké má kokosový olej účinky?

  • hydratuje suchou pokožku (včetně velmi suché až atopické)
  • vyživuje vlasy a zanechává je lesklé
  • může pomoci snížit záněty a zlepšovat hojení ran
  • může působit antibakteriálně a antifungálně
  • může působit jako rychlý zdroj energie
  • může udržovat zdravý stav dutiny ústní
  • je kvalitním zdrojem tuků

Jaké má kokosový olej využití?

Vaření

Díky vysokému kouřovému bodu 117° C je kokosový olej výborný pro přípravu smažených či pečených pokrmů. Můžete ho ale používat i ve studené kuchyni při výrobě nepečených dezertů či pomazánek. Spousta sportovců dokonce nedá dopustit na kokosový olej v kávě jakožto rychlý zdroj energie.

Péče o pleť

Kokosový olej ocení hlavně osoby se suchou až atopickou pokožkou. Suchá ložiska ekzému hydratuje a vyživuje. Vhodný je i jako balzám na rty nebo olej na nehty a nehtovou kůžičku.

Odlíčení

Kokosový olej může posloužit i jako odličovač, hravě si poradí i s voděodolným make-upem. Ale pozor – olej je poměrně komedogenní a může ucpávat póry. Pokud vás trápí akné, při používání buďte raději opatrní.

Masky na vlasy

Suchým a poškozeným vlasům dodá výživu a lesk. Olej můžete aplikovat ke kořínkům, po celé délce vlasů nebo jen do konečků. Nechte působit 30 minut (nebo i přes noc) a poté vymyjte.

Masáže

Jeho hydratační účinky a příjemná vůně z něj dělají ideální masážní olej.

Péče o zuby

Tzv. oil pulling neboli „tahání oleje“ je metoda ústní hygieny, jejíž kořeny sahají tisíce let do historie. Lžíci oleje zhruba 15–20 minut převalujte v ústech a po uplynutí doby vyplivněte do koše. Tahání oleje může přispět k redukci plaku, zdravým dásním, snížení bakteriálních infekcí. Mnohdy se dočtete, že díky oil pullingu budete mít bělejší zuby. To ale bohužel odborníci nepotvrzují. :-)

Který kokosový olej vybrat?

V naší nabídce najdete spoustu kvalitních, čistých kokosových olejů jak na vaření, tak k péči o pokožku a vlasy. Vybrat si můžete i z olejů s certifikací BIO, CPK nebo non-GMO.