Spirulina a co je dobré o ní vědět

Spirulina je drobná sladkovodní řasa (sinice) modrozelené barvy. Již staří Aztékové a Mayové jí přisuzovali „magickou sílu" a společně s obilovinami tvořila hlavní součást jejich jídelníčku. Dodnes se pěstuje ve vysokohorských oblastech And na území Ekvádoru.

Čemu prospívá spirulina

Spirulina je přírodním, vyváženým a lehce stravitelným koncentrovaným zdrojem pro lidský organismus prospěšných rostlinných bílkovin, vitamínů, aminokyselin a minerálních prvků. V odborné literatuře se poukazuje na schopnost spiruliny podpořit přirozenou obranyschopnost lidského organismu, přispívat ke snížení hladiny cholesterolu a pocitu únavy, pomáhat při zácpě a příznivě ovlivňovat stav pokožky.

Díky své výjimečné nutriční hodnotě bývá také součástí řady diet, kde se především využívá její schopnost navodit pocit sytosti.

Dávkování spiruliny

Spirulina se užívá v několika dávkách během dne s jídlem, případně mezi jídly. Ve formě lisovaných tablet by měla být podávána s dostatečným množstvím tekutin (minimálně 2 dcl). Ve formě prášku se pak doporučuje v množství kávové lžičky rozmíchat ve vodě, případně vmíchat do jogurtu, polévky či běžného jídla.

Co je dobré vědět

Spirulině se svým vzhledem a složením podobá Chlorella – ta se ale liší v tom, že patří mezi jednobuněčné sladkovodní řasy s celulózovou buněčnou stěnou pro lidský organismus nestravitelnou. Obě komponenty jsou společnou součástí některých doplňků stravy.

Naše volba

Doprava zdarma

Viridian Soul Food Greens 90 kapslí Organic

549 Kč

Naše volba

Sleva 9%

GreenFood Nutrition Spirulina 90 kapslí

105 Kč 116 Kč

Naše volba

Doprava zdarma

Viridian Soul Food Greens 100g Organic

605 Kč

Topnatur BIO Spirulina 750 tablet

309 Kč

Není skladem

Dostávejte ty nejlepší tipy o zdraví zdarma

Newsletter background