Lipozomální Vitamín C + D3 + zinek - prášek 105 g

Ekolife Natura
Certifikáty Non-GMO Benefity % Sleva pro přihlášené Vstřebatelnost
Komplex pro podporu obranného štítu. Vynikající vstřebatelnost.Více
{{delivery}} u vás nebo {{label}} v lékárně (více)
729 69,4 / 10 g
- +
Skladem 1 ks Na pobočce 1 ks
 • Rodinná lékárna s 30letou tradicí
 • 99% zákazníků nás doporučuje
 • Výhodné ceny pro registrované
 • Eko balení šetrné k planetě

Popis

Ekolife Natura Lipozomální Vitamín C + D3 + zinek - prášek 105 g

Komplex pro podporu obranného štítu v liposomální kvalitě. Liposomal Vitamin C + D3 + zinc obsahuje 1000 mg (1250 % RHP) vitamínu C, 25 µg (166 % RHP) vitamínu D3 a 15 mg (130 % RHP) zinku.

Obsažený vitamín D je ve formě biologicky aktivního vitamínu D3 = cholekalciferolu, obsažený zinek je v biologicky aktivní chelátové = organické vazbě. Všechny obsažené složky mají podobné vlastnosti spojené s obranným štítem.

Doplněk je slazený pouze steviol-glykosidy a má ananasovou příchuť. Balení obsahuje 21 sáčků po 5 g.

Benefity

 • Originální suché lipozomy
 • Maximální biodostupnost a využitelnost aktivních složek
 • Přímý a chráněný transport vitamínů, minerálů a antioxidantů do tělesných buněk
 • Vyrobeno v Evropě (GMO free)
 • Zdroj fosfolipidů: GMO free slunečnicový olej (EU)
 • Bez obsahu umělých sladidel (sukralóza, aspartam, acesulfam, sacharin a další)
 • Bez obsahu umělých barviv
 • Gluten free (bez lepku)
 • Soy free (bez sóji)
 • Sugar free (bez cukru)

Seznamte se s lipozomy Curesupport

Produkty Ekolife Natura obsahují originální Curesupport suché lipozomy, které jsou ve své kategorii skutečným pojmem, tedy uznávaným originálem a to jak mezi širokou veřejností, tak mezi špičkovými profesionály. Nejvyšší možná funkčnost a kvalita originálních lipozomů Curesupport je ve svých základních verzích prověřena přímo klinickými studiemi [1, 2, 3].

Lipozomy jsou složeny z přírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech našich buněk, proto přes jejich stěnu bez problému prostupují tzv. pasivním transportem. Přirozeně se lipozomy vyskytují např. v kolostru a mateřském mléce, kde je maximální absorpce a využitelnost naprosto nezbytná. Z tohoto důvodu se lipozomy profesionálně využívají k přípravě špičkových injekčních aplikací, infuzí a potravinových doplňků.

Lipozomy Ekolife Natura:

 • jsou stabilní při nízkém pH, a proto také stabilní v žaludeční kyselině,
 • jsou vstřebávány mízním systémem,
 • nejsou metabolizovány játry (odlišná cesta vstřebávání),
 • jsou do buňky vstřebávány pasivním transportem (bez potřeby další energie).

Lipozomální produkty Ekolife Natura jsou exkluzivně vyvíjeny (speciální receptury) a vyráběny přímo na výrobních linkách holandské společnosti Curesupport B.V. (Medical manufacturer), s níž sdílí filozofii maximální možné kvality originálních lipozomů prověřených klinickými studiemi.

Špičková absorpce a využitelnost

Lipozomy jsou vyrobeny z čistých fosfolipidů izolovaných ze slunečnicového lecitinu. Mohou mít různé velikosti od několika nanometrů až po desítky mikrometrů. Ve spojení s vodou formují fosfolipidy mikroskopické struktury s dutinou uprostřed vyplněnou vodou, obklopenou fosfolipidovým pouzdrem. Ve vodě uprostřed fosfolipidu je pak možné rozpustit jiné molekuly, například vitamín nebo glutathion, které potřebujeme snadnou cestou vstřebat do těla.

A zatímco hydrofilní (vodu přitahující) molekuly mohou být drženy uvnitř zapouzdřeného jádra, hydrofobní (vodu odpuzující) látky se mohou rozpustit do samotné fosfolipidové membrány – takovýmto způsobem mohou lipozomy transportovat hydrofilní i hydrofobní molekuly. A právě díky těmto unikátním vlastnostem jsou využívány jak matkou přírodou, např. v mateřském mléce, tak také specializovanými producenty, a to při výrobě léků nebo doplňků stravy.

Hlavním benefitem využití lipozomů pro transport mikronutrientů je to, že lipozomy samotné nejsou nijak narušeny procesem trávení při průchodu trávicím traktem. U klasických doplňků stravy tělo totiž velmi často rozbije mnoho komplexních molekul ještě předtím, než jsou absorbovány, případně je zkrátka natolik snadno neabsorbuje, nebo následně metabolizuje a odbourá játry, takže celková využitelnost je velmi snížena.

Naproti tomu lipozomy se díky své stabilitě a ideální velikosti bez problému vstřebávají. Ale to není vše. Rozdíl je také v rychlejší cestě, kterou se lipozomy dostávají do krevního oběhu a do buňky. Díky specifické molekulární formě se lipozomy vstřebávají prostřednictvím mízního systému, kdy tzv. hrudním mízovodem prostupují přímo do krevního řečiště. V následujícím kroku se vstřebávají do všech buněk prostřednictvím tzv. pasivní difuze. V tom je rozdíl oproti klasickým doplňkům s obsahem vitamínů a minerálů, které v prvním kroku vstupují do jater, kde jsou metabolizovány a až následně se dostávají do krevního oběhu.

Nicméně lipozomy jdou ve vstřebatelnosti ještě dál. Pomáhají totiž transportovat aktivní molekuly přímo do buněčných procesů, kde jsou mikronutrienty vyžadovány ve velkém množství. Fosfolipidová dvojvrstva lipozomu je schopna se sloučit s ostatními dvojvrstvami, jako je třeba buněčná stěna samotná – a takto je pak dopravován obsah lipozomu (vitamíny nebo jiné prospěšné látky) přímo do buněk.

O značce Ekolife Natura

Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a další špičkové doplňky stravy. Lipozomální produkty jsou vyráběny v souladu s normami kvality HACCP, ISO 17021 a to v rámci farmaceutického režimu “clean room” (vědecký výzkum a následná produkce).

Společnost Ekolife Natura založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se a sdílení informací. Lipozomální vitamíny od společnosti Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie lipozomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.

Složení

Sladidla dextróza, fruktóza, Vitamín C (kyselina askorbová), plnidlo maltodextrin, stabilizátor xantanová guma, ananasové aroma, emulgátor slunečnicový lecitin, zinek (glukonan zinečnatý), regulátor kyselosti kyselina citrónová, sladidlo steviol-glykosidy, barvivo kurkumin, konzervant chlorid sodný, vitamín D3 (cholekalciferol).

Aktivní látky v jednom sáčku (5 g)
Vitamín C 1000 mg (1250 %*)
Vitamín D3 25 µg (166 %*)
Zinek 15 mg (130 %*)

*RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.

Použití

5 g (1 sáček) denně rozmíchejte ve sklenici vody nebo džusu a vypijte během jídla nebo po jídle. Balení obsahuje 21 dávek.

Upozornění: Uchovávejte na chladném a suchém místě, mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy.

Hodnocení produktu

V zájmu transparentnosti recenze nijak neovlivňujeme.
0 ***** 0 hodnocení

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Přidat hodnocení
Vaše hodnocení

Spolu s tímto si zákazníci také koupili: