Nurofen 200 mg x 24 tablet

Nurofen

Lék poskytujíci úlevu od bolesti. Zmírňuje zápaly a znižuje teplotu. Účinný při bolesti hlavy, migréne, bolesti zad, zubů,svalů a klobů, nachlazení a příznacích chřipky. Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let. Obsahuje ibuprofen. Více

50 2,1 / 1 tableta
Mrzí nás to, ale není skladem

Popis

Nurofen 200 mg x 24 tablet

Nurofen 200 mg patří mezi léky označované jako analgetika, antipyretika, nesteroidní antirevmatika. Obsahuje léčivou látku ibuprofen, která tiší bolest, má protizánětlivé účinky a snižuje horečku. Ibuprofenbrání tvorbě určitých látek (prostaglandinů), které se v organismu podílejí na vzniku bolesti, horečky azánětu.

Nurofen 200mg se užívá při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad,menstruační bolesti, bolesti zubů, bolestsvalů a kloubů, bolesti po operaci a při chřipce a nachlazení.

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let s tělesnou hmotností nad 20 kg.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum 200 mg v jedné obalené tabletě.

Pomocnými látkami jsou sodná sůl kroskarmelosy, natrium-lauryl-sulfát, dihydrát citronanu
sodného, kyselina stearová, koloidní bezvodý oxid křemičitý, sodná sůl karmelosy, mastek, arabská klovatina usušená rozprášením, sacharosa, oxid titaničitý, makrogol 6000, černý inkoust (šelak, černý oxid železitý (E 172), propylenglykol).

Použití

Přípravek Nurofen 200 mg je určen pouze ke krátkodobému užití.

Užívejte co nejnižší možné dávky po co nejkratší dobu, která je nutná k potlačení příznaků onemocnění. Tím snížíte pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků.

Dospělí a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností 40 kg a vyšší:

Jako počáteční dávka se užívají 1 až 2 tablety; dále se v případě potřeby užívají 1 až 2 tablety každých 4 - 6 hodin. Dodržujte časový odstup mezi dvěma dávkami nejméně 4 hodiny. Maximální dávka je 6 tablet během 24 hodin.

Děti od 6 do 12 let:

  • s tělesnou hmotností 30 – 39 kg: první dávka 1 tableta; dále podle potřeby 1 tableta každých 6-8 hodin; nejvýše 4 tablety denně;
  • s tělesnou hmotností 20 – 29 kg: první dávka 1 tableta; dále podle potřeby 1 tableta každých 6-8 hodin; nejvýše 3 tablety denně.

Maximální doporučená denní dávka nesmí být překročena.

Tablety se polykají celé zapijí se tekutinou. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte lék během jídla.

Pokud je u dětí a u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud sezhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.

Pokud u dospělých při léčbě přípravkem Nurofen 200 mg neustoupí horečka do 3 dnů a bolest do dnů, nebo pokud se příznaky zhoršují, poraďte se o dalším postupu s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 
7 dníPokud přípravek potřebujete užívat déle než 7 dní, vyhledejte lékaře.

Parametry

Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták.

Parametry
Kód produktu5000158104471
EAN5000158104471
FormaTablety
ZnačkaNurofen
KategorieLéky na bolest, Léky na chřipku a nachlazení, Horečka a zvýšená teplota, Bolest v krku

Stáhnout příbalový leták

Hodnocení produktu

V zájmu transparentnosti recenze nijak neovlivňujeme.
0 ***** 0 hodnocení

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Přidat hodnocení
Vaše hodnocení

Spolu s tímto si zákazníci také koupili: