Atopický ekzém - Krémy na oční okolí

Při atopii primárně bojujeme s narušenou kožní bariérou, kvůli které dochází k vysoušení a vniknutí alergenů do hlubších vrstev pokožky. Uvnitř vzniká zánět a zapříčiní tak vzplanutí atopického ekzému, což se projeví zarudnutím, svěděním, bolestí atd. Oční víčka atopika jsou navíc extrémně citlivá. Poradíme vám, jaké krémy na oční okolí se pacientům nejvíce osvědčily.

Jaké druhy mastí a krémů jsou dostupné na atopický ekzém v očním okolí?

  • Masti s kortikoidy na předpis
  • Dermokosmetika bez předpisu

Jak se liší krém na atopický ekzém v očním okolí od hydratačního krému?

Hydratační krém je primárně zaměřen na zvláčnění očního okolí. Lokální masti a krémy jsou určeny na léčbu vzplanutí ekzému. Zpravidla obsahují i další složky, které pomáhají se svěděním, zánětem, extrémní suchostí, příp. s mokváním a infekcí. Záleží, co dotyčný momentálně řeší.

Jak kombinovat hydratační krém s protizánětlivými mastičkami na ložiska?

  1. Nejprve naneste hydratační krém na oční okolí.
  2. Nechte ho 15 minut vstřebat do pokožky.
  3. Následně aplikujte protizánětlivou mast na ložiska ekzému.

Nezapomeňte provést test snášenlivosti. Nový krém aplikujte na malé místo na zápěstí. Místo nemyjte vodou. Pokud se do 48 hodin neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění, extrémní suchost), krém je pro vás vhodný. Následně naneste malé množství na oční víčka a znovu vyčkejte, zda se neobjeví reakce. Při výběru krému na oční víčka je třeba být více opatrný.

Jaká je nejlepší mast na ekzém kolem očí?

Jaký je nejlepší přírodní krém na oční okolí?