Atopický ekzém - Líčení

Dekorativní kosmetika je pro ženy s atopickou pletí často záchranou, kdy mohou zakrýt červené fleky na obličeji. Make-up ale není rozhodně vhodný na všechny fáze ekzému a je nutné dbát na správný výběr produktů podle rad níže.

Jak vybrat nejlepší dekorativní kosmetiku na atopickou pleť

Vyhněte se dekorativní kosmetice s parfemacemi, které mohou dráždit pokožku a kosmetice na bázi alkoholu, která může pleť vysušit.

Zaměřte se na:

  • minimum přísad
  • hypoalergenní produkty nebo na produkty určeny na velmi citlivou pleť (tzn. obsahují co nejméně případných alergenů)
  • produkty s tekutou konzistencí, jako jsou krémy a pěny (vysušují méně než pudry)
  • primery, které vytvoří ochrannou vrstvu mezi pokožkou a make-upem
  • méně make-upu (silná vrstva make-upu může narušit kožní bariéru a pro odlíčení silné vrstvy musíme použít agresivnější odličovací produkt, který může podráždit pokožku)
  • správné odlíčení

Aplikace

Správná aplikace make-upu je také velmi důležitá. Zaměřte se na houbičky nebo štětce, které jsou měkké a nezpůsobují podráždění pokožky. Make-up nanášejte jemně, s co nejmenším třením a tlakem. Dbejte na důkladné a časté čistění pomůcek. Zamezíte tak případné infekci.

Kdy nenosit make-up

Když je pokožka na obličeji v akutní fázi vzplanutí a je zanícená.

I u dekorativní kosmetiky nezapomeňte provést test snášenlivosti

Při prvním použití nového make-upu je vhodné provést test snášenlivosti. Nejprve make-up aplikujte na malé místo na pokožce. Pokud se neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění), přípravek je pro vás vhodný a můžete ho začít používat.

Nejoblíbenější make-up vhodný na atopickou pokožku