Krémy na kruhy pod očima

Nedostatek spánku, genetika, stárnutí nebo špatný životní styl – všechny tyto důvody mohou stát za vznikem kruhů pod očima. Ačkoliv kruhy či váčky pod očima patří k běžným estetickým problémům, na sebevědomí zrovna nepřidají. Jak se jich zbavit a který z nepřeberného množství očních krémů vybrat?

Víte, že existuje více typů kruhů pod očima?

Podle typu (a barvy) kruhů pod očima se odvíjí i jejich příčina. Jaký typ trápí vás, poznáte velmi jednoduše:

1. Hnědé kruhy pod očima

Pokud natáhnete kůži pod očima, kruhy se "pohybují" také a tmavá barva zůstává na kůži.

Příčin může být více – nejčastěji jsou hnědé kruhy pod očima důsledkem hyperpigmentace, která může vzniknout např. ze sluníčka. Na vině ale mohou být i alergie, hormonální změny, genetika nebo časté mnutí očí. 

2. Modré až fialové kruhy pod očima

Pokud natáhnete kůži pod očima, kruhy se nepohybují a zůstávají pod kůží.

Za vznikem modrých až fialových kruhů pod očima může stát celá řada příčin – špatný krevní oběh, stres, kouření, alkohol, nedostatek spánku, dehydratace nebo deficit železa v těle. Fialové kruhy pod očima může také způsobit dlouhé sledování televize či práce u počítače.

Jak se zbavit kruhů pod očima?

1. Vždy noste opalovací krém

Pokud vás trápí hyperpigmentace kolem očí, nezapomeňte se chránit dostatečným UV faktorem – doporučujeme nejméně SPF 30, ideálně SPF 50. Právě slunce totiž bývá hlavní příčinou vzniku pigmentových skvrn.

2. Omezte sůl a pijte dostatek vody

Slaná a kořeněná jídla sice naše chuťové buňky milují, naše pleť s nimi až taková kamarádka není. Myslete také na hydrataci a dopřejte si dostatek tekutin během dne.

3. Nezapomínejte na 8 hodin spánku

V dnešní uspěchané době si spousta z nás ubírá ze spánku čím dál více času. A to není dobře. Snažte se chodit spát a vstávat vždy ve stejnou dobu (i o víkendu), pokud je to možné. Pokud vás trápí "pytle" pod očima nebo se vám tmavé kruhy během dne zesvětlují, dejte si pod hlavu o polštář navíc. Hlava se nebude tak prokrvovat a vzhled kruhů či váčků se může zlepšit.

4. Snažte se vyhýbat stresu

Lehce se to řekne, hůře provádí. :-) Pokud jste "stresař" nebo si právě procházíte nelehkým obdobím, zkuste si vyhradit alespoň 15 minut každý den jen pro sebe – meditujte, otevřete knížku nebo si dejte uklidňující koupel. Relaxace tělu jen prospěje.

5. Dbejte na dostatek železa

Chudokrevnost může být příčinou vzniku tmavých kruhů pod očima, proto je dobré si jeho příjem pohlídat vhodnými doplňky stravy s obsahem železa. Kombinujte ho také s vitamínem C, který podporuje jeho vstřebávání a příspívá k tvorbě kolagenu.

6. Vyzkoušejte obličejovou jógu

Výraz obličejová jóga se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. :-) Masáž obličeje či různé cviky mohou zmírnit kruhy i váčky pod očima. Spoustu šikovných videonávodů najdete třeba na YouTube.  

7. Vsaďte na kvalitní oční krémy