Dýchacie cesty

Naše dýchací cesty bývají zejména v zimním období ohroženy akutním virovým onemocněním. Preventivním opatřením, kterým lze těmto stavům předcházet, je zdravý životní styl včetně celoročního otužování. Činnost našeho imunitního systému můžeme také podpořit přípravky s obsahem Echinacey a Vitamínu C

K rizikovým skupinám pacientů, které jsou náchylnější k onemocnění dýchacích cest a k jeho vážnějšímu průběhu, patří malé děti, těhotné ženy, kojící matky, senioři nad 65 let a lidé trpící astmatem, srdečními problémy apod. Nejen u nich bychom neměli podceňovat doprovodné příznaky, jako je rýma (nosní kapky, spreje, masti), kašel, bolest v krku a v případě chřipky i teplota, bolest kloubů a svalů.

Na každý typ kašle trochu jinak

Pro uvolnění dýchacích cest s cílem podpořit odkašlávání při akutním onemocnění dýchacích cest jsou indikovány přípravky s účinnou látkou ambroxolol (např. Solvolan). K potlačení neproduktivního suchého a dráždivého kašle jsou naopak vhodné přípravky kašel tlumící (např. Robitussin). 

Forma přípravku

Léčivé přípravky jsou dostupné ve více lékových formách, pro dospělé především ve formě tablet či kapek, pro malé děti jsou vhodnější sirupy

Blahodárné bylinky jako vhodný doplněk k léčbě

Výborný doplněk pro léčbu nachlazení a zánětů dýchacích cest představují rostlinné čaje, zejména tzv. průduškové směsi (s obsahem šalvěje, jitrocele, černého bezu, heřmánku, lípy,…), které jsou dostupné ve vhodných formách i pro malé děti.