Trávenie

Poruchou trávení a zažívání můžeme označit rozmanité zažívací problémy jako pálení žáhy, nadýmání a plynatost, zácpu, průjem, zvracení a nevolnost. V jednotlivých podkategoriích najdete šikovné pomocníky na řešení každého takového problému.

Pro udržení si normálního stavu trávicího systému pak doporučujeme sekci prevence, kde najdete mimo jiné spoustu laktobacilů přispívajících k udržení zdravé střevní mikroflóry. 

Forma přípravku

Volně prodejný přípravek, jeho lékovou formu a režimová opatření musíme pečlivě zvolit vzhledem ke konkrétnímu zdravotnímu problému, který chceme překonat. A zejména u nejmenších dětí být velmi obezřetní a při těžších akutních potížích kontaktovat lékaře.

Zácpa

Nejprodávanějším produktem v této kategorii je Guttalax – rychlá a účinná první pomoc při občasné zácpě. Pokud se vám zácpa opakuje, doporučujeme užívat ještě glycerinové čípky. Ty dokáží pomoci s usnadněním a načasováním vyprázdnění. Skvělým přírodním pomocníkem je také Vláknina, která dokáže změkčit stolici, což usnadňuje vyprazdňování. Pravidelným užíváním vlákniny budete mít zdravější střeva a zácpa už vás nebude tolik trápit.