Vlasová kozmetika

Kdo by nechtěl zdravé a husté vlasy. Jsou korunou naší krásy, kterou však na rozdíl od jiných zkrášlovadel nikdy nesundáme, a to už je velký důvod jim věnovat naší pozornost.

Lidský vlas se skládá ze dvou základních částí - z vlasového stvolu, jenž vyčnívá nad pokožkou, a z kořene vlasu, který se nachází pod její úrovní.

Proto se péče o vlasy dělí na vnitřní a vnější. Vnitřní péče je založená především na zdravé a pestré stravě (klíčový je zejména dostatečný přísun bílkovin, železa, vit. C, A a E, B6, B12, biotinu, omega 3). Dopomoci nám mohou i vhodné potravinové doplňky, které dodají tělu potřebné vitamíny a minerály, které ve stravě chybí. 

Vnější péčí se rozumí péče o vlasový stvol a pokožku. Do této oblasti řadíme i správné mytí vlasů. Víte například, že vlasy by se před mytím měly rozčesat, pokožku hlavy během mytí šampónem masírovat a na závěr opláchnout co nejstudenější vodou pro větší lesk a hydrataci?

Produkty vlasové péče pak volíme podle konkrétního typu vlasů. V naší lékárně najdete všemožné lahvičky šampónů i kondicionérů pro všechny ty, které trápí lupy, nebo třeba mastná pokožka hlavy. Nezapomněli jsme ale ani na ty šťastlivce, které netrápí nic. Nechte se prosím inspirovat.