Močové problémy

Onemocnění močového ústrojí bývá nepříjemné infekční onemocnění, které se navenek projevuje pálením v močové trubici a nekontrolovatelným únikem moči.

Tyto problémy se mohou objevit náhle, nebo se opakovaně vracet ve formě potíží chronických.

Zánět močových cest

Zánětem jsou většinou postiženy močové cesty spolu s močovým měchýřem a mohou být doprovázené přítomností krve v moči, případně zvýšenou teplotou. Při zanedbání péče mohou být následně vážně ohroženy samotné ledviny, jejichž funkce je pro organismus nepostradatelná. Průvodním příznakem v těchto případech bývá bolest v bederní oblasti zad. Ledviny jsou navíc někdy postižené i tvorbou pevných shluků částic až do podoby tzv. „ledvinných kaménků", jejichž následné vylučování je velmi bolestivé a většinou vyžaduje lékařskou asistenci.

Záněty močového ústrojí se vzhledem k rozdílné anatomii vyskytují častěji u žen, muži vyššího věku bývají zase postiženi onemocněním prostaty (k dispozici je plejáda preventivně působících přípravků na rostlinné bázi).

Doprovodná léčba

K podpůrné léčbě onemocnění močových cest a mírnění jejich příznaků patří rostlinné doplňky stravy, například s výtažkem z brusinek. Důležitý je zároveň dostatečný a vyvážený pitný režim (výborným doplňkem jsou urologické čaje).