Krvný obeh a cukrovka

Funkční krevní oběh a správné hodnoty krevního tlaku nám spolu se srdečním svalem mohou naše cévy zajistit jedině v případě, že zůstanou pružné, pevné a dobře průchodné.

Naši zdravotní kondici může v této souvislosti ohrozit ukládání tzv. aterosklerotických plátů, které zužují průměr cév, snižují jejich elasticitu a zhoršují optimální přilnavost krevních buněk k povrchu cévy.

Správná životospráva je základ

S tímto vědomím je pro každého jedince klíčová zdravá životospráva a dostatek tělesné aktivity. K preventivním opatřením dále patří pravidelné biochemické otestování úrovně hladiny různých frakcí cholesterolu a triglyceridů v krvi, jejichž hraniční hodnoty nás mohou s předstihem varovat před hrozícím zhoršením zdravotního stavu. Spolu se žádoucími změnami ve svém životním cyklu můžeme svému tělu napomoci dodáním vhodných látek ve formě léčiv a doplňků stravy.

První pomoc při žilních onemocněních

K udržení pevné a pružné stěny cév jsou určeny přípravky označované jako Venofarmaka, nejčastěji dostupná ve formě tablet a tobolek, případně mastí. Mezi ty nejznámější patří AescinReparil nebo Venoruton.

Zúžení a nedostatečný návrat krve se navenek projevuje výskytem křečových žil a otoků dolních končetin (ty nejčastěji řešíme přípravky seřazené na naší virtuální poličce zde), u cév v oblasti řitního otvoru pak náchylností k hemeroidům (k léčbě slouží přípravky ve formě mastí a čípků - nejvíce doporučujeme ProctoglyvenolFaktuMastu).

Vhodné doplňky stravy 

Pro podporu normální činnosti celého kardiovaskulárního systému pak byla vyvinuta celá škála doplňků stravy (např. s obsahem nenasyscených mastných kyselinkoenzymu Q10). Tyto doplňky stravy doporučujeme užívat jako podpůrnou léčbu při potížích s kardiovaskulárním systémem.