Bolesť

S bolestí se během života potkal asi každý z nás. Pokaždé má jinou podobu, lokalizaci a intenzitu. Může jít o bolest náhlou a přechodnou, někdy nás však trápí delší dobu, či se pravidelně vrací. Ať už je vaše bolest jakkákoliv, neberte ji prosím na lehkou váhu. Jedná se o výstražný signál, že něco není v pořádku.

Dokázat správně pochopit to, co se nám tělo snaží bolestí říct, nemusí být někdy snadné. Jako vodítko nám přitom může posloužit charakteristika bolesti. Náhlá a ostrá bolest může být důsledkem zvýšeného a jednostranného zatížení, nebo úrazu. Naproti tomu dlouhodobá a tupější bolest s měnící se intenzitou známkou vážnější nemoci či poškození našeho organismu.

K tlumení mírnějších forem bolesti dobře poslouží řada volně prodejných přípravků. Aby se vám v naší virtuální lékárně dobře orientovalo, seřadili jsme tyto pomocníky podle typů bolesti. Pomoci vám tak můžeme s bolestí hlavy, nohou, svalů a kloubů, krku, zad, zubů nebo menstruačními bolestmi. Pokud vás však sužuje bolest intenzivní nebo nepolevující, neprodlužujte si zbytečně své trápení a raději co nejrychleji navštivte svého doktora.