Rany a vredy

Neporušenost a správná funkce kůže, podkožních vrstev a sliznic je pro lidské tělo velmi důležitá. Jde o klíčové ochranné bariéry, které brání lidské tělo před vniknutím infekce a zároveň mu pomáhají zbavovat se škodlivých a cizorodých látek.

K dispozici je široký sortiment léčivých přípravků, které pomáhají nejen udržet celistvost a přirozené povrchové prostředí pokožky, ale podporují také její rychlou a účelnou regeneraci v případě povrchového zranění, nebo kožního onemocnění.

Léčba oděrek a ran

K desinfekci a ochraně kožních oděrek a ran jsou užívány tekuté náplasti (doporučujeme Hemagel) a desinfekční tinktury, k urychlenému zhojení povrchových a poúrazových poranění pak napomáhají enzymové přípravky typu Wobenzym a regenerační masti.

K ochraně kožních poranění před vniknutím infekce pak slouží různé druhy náplastí. 

Přírodní kosmetika pro podporu zdravé pokožky

K udržení ochranné funkce pokožky u dětí i dospělých slouží plejáda olejů, sprejů a mastí obsahujících výtažky z léčivých rostlin.

Hemeroidy

Pro úlevu od nepříjemné bolesti v důsledku zánětu spolu s obnovou správné funkce sliznic v oblasti řitního otvoru pak doporučujeme si vybrat některý z antihemoroidálních přípravků, které desinfikují a regenerují sliznice této pro člověka citlivé oblasti.