BIO doplnky stravy a vitamíny

V současné době jsou stále častěji preferovány přípravky s deklarací Bio. Je to logický vývoj daný zejména tím, že roste počet zákazníků, kteří se v rámci prevence a péče o své zdraví důsledně zajímají o kvalitu vstupních surovin a právem oceňují hodnotu doplňků stravy v Bio kvalitě. Stejně jako my v lékárně Vitalpoint.

A čím se Bio doplňky stravy oproti normálním vlastně liší? 

  • do přípravků se nedodávají nadbytečné chemikálie (syntetická sladidla, barviva, příchutě, plniva)
  • vstupní suroviny pocházejí z ekologické zemědělské produkce - pěstování v menších množstvích, v půdě bohaté na přírodní živiny s dostatkem slunce, vody a času na dozrání, půda nesmí být znečištěná odpadními vodami, nepoužívají se žádná umělá hnojiva

Bio přípravky bývají označeny různými mezinárodními certifikacemi, které osvědčují například původ surovin a ekologickou výrobu (certifikace BIO), nebo kvalitu zpracování (CZ-BIO-003, RAW, USDA Organic, Non GMO Project Verified).

Jaké Bio doplňky stravy u nás najdete?

Každému zájemci je od řady renomovaných výrobců naštěstí k dispozici široké spektrum Bio produktů. Nejčastěji jde o vitamíny (a to i oblíbené multivitamíny), látky ze skupin probiotik, Omega 3, unikátní řasy patřící do tzv. superfoodsenzymy na podporu trávení a řadu dalších výživových produktů. Respektovaní výrobci navíc ve svých podkladových materiálech garantují, že ke zpracování používají certifikované vstupní suroviny s dohledatelným původem a že jejich technologické výrobní postupy jsou moderní, často unikátní a patentově chráněné. Jednoduše řečeno, Bio doplňky stravy jsou co do kvality naprostá jednička na trhu.