Atopický ekzém - Krémy

Při atopii primárně bojujeme s narušenou vrstvou kožní bariéry, kvůli které dochází k vysoušení pokožky. Hydratace atopické pokožky je základ léčby. Vybrat ale ideální hydratační krém na atopii může být oříšek. Prozradíme vám, jaké jsou jeho výhody a jak se liší od ostatních konzistencí.

Co jsou tělové krémy?

Tělový krém je mix vody a oleje (v poměru cca půl na půl). Oproti tělovým mají vyšší podíl oleje, proto mají také hutnější konzistenci a zanechávají ochranný film, který udržuje pokožku stále hydratovanou.

Jsou hydratační mléka vhodná na atopickou pokožku?

Pro atopiky jsou krémy zlatou střední cestou na promazávání celého těla a lze je využívat celoročně. Pro vyšší podíl oleje není potřeba krémy nanášet tak často jako mléka. V případě extrémně suchých ložisek lze krémy kombinovat s mastmi.

Jaké jsou výhody tělových krémů oproti jiným formám (mlékům, olejům)?

  • vysoce hydratační účinek - dokáží vytvořit ochranný film, který pokožku dlouhodobě hydratuje (jsou tedy více hydratační než tělová mléka na atopický ekzém)
  • dlouhodobý efekt - krém na pokožce zůstává delší dobu (oproti mlékům) než se plně vstřebá

Kdy tělové krémy používat?

Pro maximální účinek aplikujte hned po osprchování a jemném osušení pokožky ručníkem, když je pokožka stále trochu vlhká. Tak zajistíte, že tělový krém uzamkne co nejvíce hydratace v pokožce.

Nezapomeňte provést test snášenlivosti

Nový krém aplikujte na malé místo na zápěstí. Místo nemyjte vodou. Pokud se do 48 hodin neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění, extrémní suchost), krém je pro vás vhodný.

Jaké hydratační krémy hodnotíte jako nejlepší?