Mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáček je nejlepší přítel klasického zubního kartáčku. Běžný kartáček totiž nemusí dosáhnout do prostor mezi zuby, kde mohou uvíznout zbytky jídla. Mezizubní kartáčky tento prostor dokonale vyčistí a redukují riziko vzniku zubního kamene a zubního plaku

K čemu slouží mezizubní kartáčky a proč je používat?

Mezizubní kartáčky jsou speciální kartáčky určené k čištění prostor mezi zuby, odstranění zbytků jídla a udržení zubní hygieny na nejvyšší úrovni. Používáním mezizubních kartáčků můžete předcházet vzniku zubního kazu a parodontitidy a udržovat svůj dech svěží.

Jak mezizubní kartáčky používat?

Nejprve je nutné vybrat tu správnou velikost mezizubního kartáčku – velikost je vždy uváděna v milimetrech a jednotlivé velikosti jsou barevně odlišeny. Na trhu najdete i kartáčky s různou tvrdostí vláken či rozmanitými tvary. S výběrem pomůže zubní lékař nebo dentální hygienista.

Samotné použití mezizubního kartáčku je velmi snadné. Jeho štětinatou část opatrně vložte mezi zuby a jemně jí pohybujte tam a zpět. Po použití opláchněte vodou. Místa, kam se mezizubní kartáček nedostane, vyčištěte zubní nití.

Jak vybrat ten nejlepší mezizubní kartáček?

Ty nejkvalitnější mezizubní kartáčky najdete u expertů v oblasti dentální péče, TePeCuraprox. Abyste mezi kartáčky nemuseli tápat, rozdělili jsme vám je přehledně do kategorií podle velikosti. :-) Curaprox navíc nabízí balení s vyměnitelnými nástavci, které jsou kompatibilní se všemi držáky jejich mezizubních kartáčků.

Pokud se chystáte na dovolenou, určitě přijdou vhod cestovní sady se zubním kartáčkem, zubní pastou a mezizubními kartáčky.