Sonické zubní kartáčky

Sníte o rychlém, precizním a šetrném vyčištění zubů? Toužíte po zdravém chrupu a zářivém úsměvu? Vyzkoušejte sonické zubní kartáčky, které se v posledních letech těší velké oblibě. Jak fungují a proč je upřednostnit před klasickými kartáčky?

Co je to sonický kartáček?

Sonický zubní kartáček je elektrický kartáček, který funguje na principu vysokofrekvenčního stírání. Kartáček automaticky vykonává stíravý pohyb nahoru a dolů, vhání tekutinu mezi zuby a dostane se tak i do těžce dostupných míst. Je vhodný pro ty, které trápí citlivé zuby a dásně, ale i pro ty, kteří chtějí svůj chrup vyčistit efektivně, šetrně a bez námahy.

Proč používat sonický kartáček namísto běžného?

  • Efektivní čištění– Sonické vibrace mohou pomoci odstranit více plaku než ruční čištění. Například kartáčky Philips Sonicare dokáží vykonat až 31 000 stěrů za minutu.
  • Šetrnost k dásním – Oproti klasickému či elektrickému (oscilačně-rotačnímu) kartáčku se hlavice sonického kartáčku neotáčí, pouze lehce vibruje a vhání tekutinu mezi zuby. Dásně tedy tolik nedráždí a je vhodný pro osoby s citlivými zuby.
  • Bez námahy – Sonický kartáček udělá většinu práce za vás, takže čištění nemusíte věnovat takovou pozornost jako při manuálním čištění.
  • Různé módy čištění – Většina kartáčků nabízí více režimů použití – např. pro každodenní čištění, šetrné čištění, hloubkové čištění nebo režim k odstranění skvrn.

Jak používat sonický zubní kartáček?

Použití sonického zubního kartáčku se od běžného kartáčku liší, je proto dbát na správný postup čištění zubů:

  1. Aplikujte malé množství zubní pasty na hlavici kartáčku – u sonických kartáčků se doporučuje pasta jemnější bez abrazivních částic.
  2. Kartáčkem pomalu přejíždějte z jednoho zubu na druhý (vždy zhruba po 2 vteřinách). Nejprve vyčištěte přední stranu chrupu, pokračujte zadní stranou a nezapomeňte ani na kousací plošky zubů. Čištění krouživými pohyby, na které jsme zvyklí u klasických kartáčků, se u sonických kartáčků nedoporučuje.
  3. Při čištění nevyvíjejte přílišný tlak, nechte kartáček dělat svou práci.
  4. Po vyčištění opláchněte hlavici kartáčku a postavte do nabíječky (či jiné vhodné místo k uložení).

Jak vypadá správná technika čištění sonickým kartáčkem prozradí toto krátké instruktážní video.

Jaký sonický kartáček vybrat?

Nejkvalitnější kartáčky nabízí odborníci na dentální péči Philips Sonicare a Curaprox. V nabídce najdete jak sonické kartáčky pro dospělé, tak pro děti s veselými motivy. :-) Samozřejmě u nás naleznete i náhradní hlavice, ať můžete vše koupit na jednom místě.