Atopický ekzém - Sprchové gely

Denní sprchování nebo koupel je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit bakterií a předcházet vzplanutí ekzému. Voda (zvlášť teplá nebo horká) může však pokožku přirozeně vysušit. Sprchový gel vhodný pro ekzematickou pokožku tomu pomůže předejít. Sprchové gely je ideální používat v klidové fázi ekzému, kdy není pokožka moc vysušená po hojení akutní fáze. Pokud pociťujete větší suchost, sáhněte po mycích olejích.

Jak vybrat nejlepší sprchový gel?

Vyhněme se mýdlům s parfemacemi a barvivy, které mohou dráždit pokožku.

Zaměřme se na ty, které:

  • hydratují - tím předcházejí vysušení pokožky po koupeli a
  • obnovují kožní bariéru (nebo-li mají relipidační účinek)

Jak vybrat sprchový gel, který je čistě přírodní?

U čistě přírodních sprchových gelů se zaměřte na to, aby respektovaly přirozený kožní film a nevysušovaly pokožku. Ideálně by měly obsahovat nějakou vyživující ingredienci (např. sojový nebo pupalkový olej).

Především u přírodních mycích gelů nezapomeňte provést test snášenlivosti

Při prvním použití přírodních mycích gelů je vhodné provést test snášenlivosti. Je to z toho důvodu, protože přírodní látky (především vonné složky) bývají často spjaty s alergickými reakcemi. Pro atopiky tedy přírodní ne vždy znamená lepší.

Nejprve mycí gel aplikujte na malé místo na pokožce. Pokud se neobjeví reakce (zarudnutí, pálení, svědění), mycí přípravek je pro vás vhodný a můžete ho začít další dny používat.

Jaký je nejlepší sprchový gel na ekzém?

Jaký je nejlepší přírodní sprchový gel na ekzém?

Přírodní péče doplněná o účinky dermokosmetiky: