Atopický ekzém - Opalovací krémy

Slunce má tendenci zmírňovat atopický ekzém, neboť pozitivně působí na zánět. Ano, ale pouze v malých dávkách a s patřičnou ochranou v podobě vhodného opalovacího krému.

Jak vybrat opalovací krém na atopickou pokožku?

Opalovací krém pro atopiky by měl splňovat těchto 5 kritérií:

1. SPF 30 a výš

SPF nám ukazuje, jak jsme chráněni před UVB zářením. UVB záření má spojitost s rakovinou kůže a s možným spálením pokožky.

Vzhledem k tomu, že si naši atopickou pokožku musíme obzvláště chránit, ideální volbou je sáhnout po opalovacím krému s faktorem SPF 50+

2. Širokospektrální ochrana

Produkt musí nabízet širokospektrální ochranu proti UVA a UVB záření. Obě UV záření jsou ve větší míře pro naši pokožku nebezpečná. 

3. Voděodolný

Chrání nás i při pobytu ve vodě. Je však dobré si pamatovat, že po styku s vodou klesne SPF opalovacího krému cca na polovinu. Proto se doporučuje ho znovu po koupání aplikovat. 

4. S minerálními filtry

Chemické opalovací krémy umožňují UV záření absorbovat do pokožky, kde může vyvolat alergickou reakci. Naopak krémy s UV filtrem na minerální bázi (oxid titaničitý a oxid zinečnatý) tvoří štít a zabraňují tak pronikání do pokožky. V důsledku toho je krém méně dráždivý a je tedy menší pravděpodobnost vzplanutí ekzému

5. Bez parfemací a alergenů

Aplikujeme zde stejné rady jako při výběru vhodného hydratačního krému -  měl by se obejít bez parfemací a alergenních látek.

Jaké opalovací krémy jsou atopiky nejoblíbenější?

Níže je výběr těch nejoblíbenějších opalovacích krémů, které splňují všech 5 zásad výše:

Pro milovníky přírodní kosmetiky: