Šufan


Za firmou ŠUFAN stáli na počátku dva kluci, Marek a Matěj. Teď jsou už tři. Do party přibrali ještě Lukáše. Společně mají malou pražírnu na Moravě. Ve které vyrábí řadu dobrot. Od pražených oříšků, granol až po ořechová másla. A proč se nám ŠUFAN líbí?

5 pilířů šufanovské výroby:

  1. Kvalitní suroviny - základem je pečlivý výběr, ochutnávání a testování v samotné výrobě. Kluci se navíc snaží v co největší míře používat suroviny z evropských lokalit.
  2. Vlastní pražení ořechů a výroba čokolády - ořechy v Šufanu hrají hlavní roli, proto je pečlivě vybírají, ale také sami praží. Důraz kladou zejména na čerstvost a kvalitu ořechů. Důležité je také šetrné pražení při nižších teplotách. Díky tomu předchází vzniku škodlivých látek. Stejně šetrně přistupují i k výrobě jejich vlastní čokolády.
  3. Čisté složení - žádná aromata, barviva, sojový lecitim, přidané oleje nebo umělá sladidla. Když už je však potřeba výrobek dosladit, používají panelu nebo med.
  4. Lidský element - Lidské chuťové buňky stroj nenahradí. Proto v Šufanu sází všechen úspěch na pražiče, který v průběhu pražení kontroluje, jestli jsou jádra dostatečně upražená a chuťově je dovede k dokonalosti. Všichni zaměstanci každému výrobku věnují maximální péči.
  5. Udržitelnost - Másla, granolu, ořechy, ale i povidla si můžete koupit ve sklenicích s etiketami z přírodního recyklovaného materiálu. Na sklenice kluci vymysleli i systém vratných sklenic. Přebytečný obalový materiál z výroby využivájí jako výplň do odeslaných balíčků.

Bestsellery, které si zamilujete:

  1. Odvařená švestka - povidla 330 g - 100% švestky bez cukru a konzervantů.
  2. Lískovo-čokoládové máslo 330 g - S čokoládou z Troubelic. Vhodné i pro vegany.
  3. Malinová granola 450 g - Ideální na snídaně či svačiny. Směs ořechů, semen, bezlepkových vloček a lyofilizovaných malin. Ferrari mezi granolami.
  4. Pražené kešu 500 g - Čerstvě pražené kešu ořechy, které jsou bohaté na hořčík a posilují nervovou soustavu.
  5. Kokosová hnízda s jablky 170 g - Delikátní směs sušených jablek, semínek, kokosu a skořice. Poctivá svačina.